Ciągłe tematy i programy o odchudzaniu

Widzisz w telewizji programy o odchudzaniu a szczególnie o dietach. Czytasz email od znajomej a tu obok jest reklama jak schudnąć. Reklamy w telewizji pokazujące nowe preparaty na odchudzanie mówią, abyś Ty skorzystała. I czy nie da się już od tego zwariować?

W telewizji widzisz programy o odchudzaniu. Widzisz nowe strony o dietach i propagowaniu sylwetki fit jako miano zdrowej sylwetki. Jest coraz więcej reklam o preparatach na odchudzanie oraz w typowych programach telewizyjnych, pokazują co nowe metody na odchudzanie. Czy to nie jest już męczące? Tak! jest męczące!

Łatwo powiedzieć, „nie podoba się, to nie oglądaj”, ale gdzie panuje moda na sylwetki fit i tym samym krytykuje się grubych kobiet, modę plus-size, pisząc, że to jest obrzydliwe, widać, jak nasza społeczność (szczególnie widać u dziewczyn), jak wyzywają, jak obrażają tych, którzy mają większy rozmiar.

Pytając dziewczynę, która mało nie waży a ma bardzo krągłe kształty, zapytano co sądzi o tego typu programach i reklamach. Czy ją to rusza? Odpowiedziała krótko:

Nie, nie ruszają mnie tego typu programy i reklamy. Nie obchodzi mnie, co myślą inni  mojej sylwetce. Nie podoba im się, to ich problem. Nie mój;) Dodała, że przynajmniej ma czym oddychać i co jeść.

Coraz więcej kobiet z obfitymi kształtami zaczyna siebie akceptować niż odchudzać się tylko dlatego, że BMI pokazuje więcej niż 22, 24 itd. To nie BMI ma oceniać, czy masz się dobrze czuć a sama Ty!

Dlatego, wszelkim tematom i programom o ciągłym odchudzaniu, mówimy NIE!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>