Uwaga! Programy o odchudzaniu szkodzą!

Kto do dziś nie obejrzał chociaż jednego programu z uczestnikami, którzy chudną pod okiem widzów i drastycznych metod odchudzania? Takie programy nie tylko pokazują, że uczestnicy chudną, ale i też doprowadzają ludzi do wyglądu, w którym przeważnie siada psychika!!!

„The Biggest Loser”, „Extreme weight loss”, polska wersja Biggest loser, czyli „Co masz do stracenia”. Również „Fat killers: zabójcy tłuszczu”, która była emitowana w telewizji Polsat i więcej takich programów w ostatnim czasie narobiło się, uważając, że im więcej ludzi schudnie, tym będzie lepiej dla nich i ich zdrowia. To jest bzdura!!!

Każdy program tego typu jest reality show! I każdy lub nie o tym wie, a jak nie wie, to teraz wie. Uczestnicy chudną i tracą kilogramy w bardzo szybkim tempie. Dochodząc to docelowej wagi, nie zawsze udaje się utrzymać wagi, po czym przybierają na wadze. Takie programy nie tylko szkodzą, ale i też robią wodę z mózgu. Dają sobie wmówić, że jak Ty jesteś gruba, to nie masz prawa być szczęśliwa! Pamiętajmy, że to jest marketing, dietetycy i trenerzy są opłacani i płacą im, aby odchudzić jak najwięcej osób w jak najkrótszym czasie. Co daje efekt szybkiego chudnięcia? Proszę bardzo, zdjęcie pokazuje prawdę.

Źródło: galeria google

Z przed odchudzania kobieta wcale źle nie wyglądała, ale po schudnięciu efekt widać. Skóra i kości, chude ciało, ale skóra wisi!!! I to jest ładne?

Co jeszcze powodują takie programy? Powodują, że kobiety przestają wyglądać jak kobieta. Znikają krągłości a zamiast tego, narodził się kanon nie kobiecych ciał, zwane sylwetkami fit z zarysem mięśni lub z rzeźbą. Takie sylwetki nie są piękne i ani kobiece! Poniżej kolejny przykład.

Źródło: galeria google

Jak widać, sylwetka po lewej wcale źle nie wygląda. Natomiast sylwetka po prawej tragicznie wygląda!

Dlatego warto zastanowić się, czy warto brać przykład z takich programów, trenerów, czy instruktorek fitness, które zalecają taki wygląd.

 

One comment on “Uwaga! Programy o odchudzaniu szkodzą!
  1. Zgadzam się z tym artykułem.Tego typu programy ogłupiają, mimo że uczestnicy chudną a później wracają do poprzedniej wagi. Co do sylwetki fit i zwisającej skóry, to wolałabym mieć tłuszczyk niż kawał zwisającej skóry. Zależy jeszcze jak dużo ważyliśmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>