Programy w TVP: Same programy i tematy o odchudzaniu!

TVP jako telewizja publiczna ma ostatnio słabą ofertę programową. Nie zbyt udana edycja sondy2, teraz pierwsza randka itd. Jednak temat dotyczy tematów o odchudzaniu, które są przeważnie w TVP.

Dokładnie mówiąc o jakich programach jest mowa lub w jakich programach są tematy o odchudzaniu, to przeważnie w TVP2 w pytaniu na śniadanie. Tam większość tematów dotyczy odchudzania. Całe szczęście nie ma tematów codziennie, ale jak się temu przyjrzeć, zawsze będzie temat typu: Jak schudnąć, jaka potrawa odchudza lub kto ile kilogramów schudł, aby pokazać innym grubym osobom, aby też schudły i można tak pisać i pisać.

Czy nie jest to pokazywanie, że jak jesteś gruba, to masz się wstydzić? Czy to jest dyskryminacją? Dyskryminacją to nie koniecznie, ale program OnŚ, najwyraźniej pokazuje i wszystko robi, aby odchudzić ludzi grubych, wmawiając, to co dietetycy powiedzą w ich programie.

Najpierw były trenerzy i trenerki i do dziś są pokazywane w TVP (szczególnie w pytaniu na śniadanie), później i teraz nadal tak jest, to odchudzanie na śniadanie z Konradem Gacą oraz pokazywanie osób ile to schudły. Nie zapomnijmy o dietetykach, które przesadzają o tych pięciu posiłkach!

Przez tego typu programy, większość (przeważnie kobiet, bo większość tematów jest kierowana do kobiet), nie mogą siebie zaakceptować.

Najłatwiej jest się poddać, nasłuchać się pseudo dietetyków lub tych dietetyków, trenerek i trenerów fitness i odchudzać się, bo tak mówią. Jeżeli masz tłuszczyk tu i tam, to musisz schudnąć. Wcale nie, nie musisz!

Na koniec, warto wspomnieć o programie „Kochanie zabijamy nasze dzieci”, gdzie rodzice już na starcie krzywdzą swoje dzieci, tłukąc, klepiąc dzieciom do głowy, że jak będą grube, to nikt ich nie ze chce i nie będą zdrowe! To nie jest prawdą!

A później dziwimy się, dlaczego, dzieci śmieją się lub obrażają osób, którzy są grubi. Od tego wszystko się zaczyna!

Warto przemyśleć, kogo słuchamy i czy koniecznie Ty czytelniczko masz się odchudzać, może to Twoje widzimisie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>