Grube dzieci nie są chore!

Ten temat będzie odwoływał się do programu, który jest emitowany w TVP 2 „Kochanie, ratujmy nasze dzieci”. I zadajmy sobie pytanie, czy naprawdę grube dzieci są chore? A może to naszemu społeczeństwu przeszkadza i wpaja się dzieciom, że bycie grubaskiem, to bycie brzydkim dzieckiem? Niestety, takie wmawianie przez rodziców, doprowadza, że dziecko zapamięta takie słowa i sam zacznie obrażać grubych ludzi.

grube dzieciGrube dziecko, nie powinno być wyzywane od grubasków, słoni i wszelkich spaślaków. Niestety, jak pokazano w wyżej wspomnianym programie „Kochanie, ratujmy nasze dzieci”, widać było jak źle rodzice wypowiadali się o swoich dzieciach, zwłaszcza matki.  Nie pochwalam i z tym można się zgodzić, aby dziecko nie jadło samych słodyczy i szybkich dań. Powinno jeść warzywa i normalne obiady!

Problem nie dotyczy dzieci do 18 roku życia, ale i też dorosłych dzieci, które mieszkają z rodzicami. To wszystko odbija się na dziecku, a dziecko potrafi zapamiętać i co gorsze, będzie miało te słowa w głowie, bo mówiono:

Nie jedź tyle, bo gruba będziesz i nie znajdziesz chłopaka ( w przypadku dziewczyn), Nie jedź tyle, zobacz jak ty wyglądasz, jaki ty gruby, jaka ty gruba jesteś, przestań żreć! Myślicie, że to wymyślone teksty? Nie! Tak są traktowane dzieci i nie zwalajmy wszystko na zdrowie, że wszystko robią z troski. Troska o dzieci, nie powinna objawiać się w postaci krytyki dziecka i to jak wygląda.

Jeżeli mamy zbyt grube dziecko, jest otyłe i siedzi za dużo przed telewizorem, komputerem lub spędza dużo czasu z komórką, to zamiast krzyczeć, wyzywać i grozić, wytłumaczmy jak będzie funkcjonować, gdy będzie dużo starsza. Nie mówmy, że brzydka jest, nie atrakcyjna, ponieważ właśnie z tego powodu, dzieci przestają siebie akceptować a rówieśnicy, to wykorzystują.

Niestety, tego typu programy pokazują jak traktować i obchodzić się z dzieckiem. Nie jest to dobry pomysł.

Odpowiadając na pytanie, czy grube dzieci są chore? Nie, nie są chore. Mają spory apetyt, ale ograniczanie spowoduje, że w przyszłości zaczną jeść to, czego zabraniano wcześniej. Zdrowe dziecko, może być grube, ale ważne, aby uprawiał sport lub był w ruchu.

One comment on “Grube dzieci nie są chore!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>