Kochanie, ratujmy nasze dzieci – opinia programu

Telewizja TVP wystartowała z nowym programem dotyczący odchudzania i zdrowia. Tym razem program dotyczy dzieci. Jak wg.mnie wypadł program? Czy jest dobry, słaby a może program powinien być zdjęty? Zapraszam do tematu.

tvp-kochanieJest to polska wersja programu, która została jak zwykle skopiowana od zagranicznych stacji. Skopiowana jak zwykle, miałem na myśli w całej polskiej telewizji a nie tylko w TVP.

Pierwsze wrażenie, standard. Opis wszystkich uczestników a tym bardziej dzieci. I po omówieniu przyszedł czas na symulację komputerową, mówiącą a raczej przedstawiającą, jak będą wyglądały dzieci w wieku 45lat. Napiszę krótko, TO SIĘ KUPY NIE TRZYMA!!! Dlaczego zakładają, że jak teraz dzieci są grube, to już będą grubsze i schorowane w wieku 45lat? Zupełnie nie pasują włosy do Liwii a fryzura w symulacji przypomina fryzurę 60 letniej kobiety.

Dzieci w tak młodym wieku zawsze lub nie, mają więcej ciała i nie oznacza, że będzie gorzej. Przecież mogą wyrosnąć z tuszy. I teraz czas na diety i ćwiczenia.

Pani dietetyk

Mocno przesadziła z  parówkami i tym całym mięsem. Wygląda na to, że nie wie jak produkują parówki oraz sama Pani dietetyk nie wygląda na zdrową, ponieważ jest chuda! No i czas na 5 posiłków. Dramat! Dietetycy wmawiają, że ostatni posiłek jest po 18 a to nie jest prawdą, to jest głupota! Ostatni posiłek, je się godzinę, dwie przed snem a nie po 18!

To co zobaczyłem, mnie przeraziło i …..

Nie można głodzić 8-letniej córeczki. Gruba jest, ale nie oznacza, że nie jest zdrowa! Gdy zobaczyłem co mama Liwii daje na obiad, to tylko bić po łapach! Proszę bardzo, zrobiłem zrzut z materiału filmowego:

lidia jedzenieTo już przesada z takimi posiłkami, to już nie jest dieta a głodzenie, że na filmie córeczka liże talerz i chce zjeść więcej, bo jest głodna! Pięć posiłków powinien przestrzegać Kuba, ponieważ on jest główną osobą, która musi schudnąć. I jak słyszałem, jak Liwia prosi o jedzenie i prawie płacząc, to  mi zbierało się na płacz, ale tylko zbierało. Tak nie można!

To nie jest pełny talerz, to nie jest obfity obiad. Mało to, mama zawsze podkreśla, że jest gruba i jak teraz dziecku wmawia się, aby schudła, bo grube jest fee, to wyobraźcie sobie, co będzie, gdy dziewczynka podrośnie lub będzie pełnoletnia. Będzie zdrowa? Nie! Będzie krytykować innych grubych osób, tak jak jest do dziś i wystarczy zobaczyć fora o tematyce wyglądu, odchudzania lub tematy, kto przytył. Masakra!

Tylko córeczka może przestać buntować się i ulegnie, dając sobie wmawiać, że chude jest piękne, szczupłe jest piękne w tym wystające kości. Liwia jest zdrowa i dobrze wygląda!

Nie spodobało mi się u dzieci….

Siedzenie non stop przy komputerze, przy telewizorze i brak jedzenia warzyw, to mi się nie spodobało.

Nie można wszystkiego zakazywać. Jak teraz zakazało się jedzenia słodyczy, jedzenia o innych porach, to wróci jak bumerang, to kwestia czasu. Najlepiej nie zakazywać a ograniczać.

Podsumowanie

Program jest typem, który powoduje pranie mózgu i nie pozwala podejmować samodzielnych decyzji. Niestety!

One comment on “Kochanie, ratujmy nasze dzieci – opinia programu
  1. Moja babcia mówi
    ” Coraz więcej polskich dzieci choruje na otyłość”
    albo mój kolega Dominik też nie cierpi tego programu
    [ mimo że go nie widział]. Poza tym Tomasz Wolny ośmiesza grę komputerową Minecraft!
    Wstyd!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>